Jak wysyłać SMS z komputera? To proste i wygodne

Jak wysyłać SMS z komputera? To proste i wygodne

Pytanie, jak wysyłać SMS z komputera, często zadają sobie przede wszystkim firmy i różnego typu organizacje oraz wspólnoty. Przy dużym wolumenie wiadomości rozsyłanie ich metodą tradycyjną, czyli z telefonu, staje się uciążliwe i nieefektywne. W takim razie, jak wysłać SMS na telefon z komputera i czy można to zrobić za darmo?

Jak wysłać SMS z komputera? Instrukcja krok po kroku

Podmiotom zastanawiającym się, jak wysłać SMS z komputera na telefon komórkowy, na pomoc przychodzi program do wysyłania SMS-ów. Tego typu narzędzi jest wiele, a proces wysyłki w przypadku każdego z nich może przebiegać nieco inaczej. W związku z tym przedstawimy proces wysyłki dla jednej platformy: dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej mProfi.

W pierwszej kolejności trzeba utworzyć konto na platformie (jeśli jeszcze się go nie posiada), aktywować je i się zalogować. Następnie należy przejść do modułu „Wysyłka”, w którym znajduje się łatwy w obsłudze, intuicyjny kreator wiadomości. 

Wystarczy wpisać numery odbiorców lub wybrać wcześniej przygotowaną listę kontaktów, wprowadzić treść wiadomości i ustalić godzinę i dzień wysyłki, a na koniec kliknąć „wyślij”. W razie potrzeby można także zaznaczyć chęć dołączenia do wiadomości podpisu oraz skorzystać z narzędzia do skracania linków.

Jak widać, cały proces zajmuje zaledwie chwilę. W pełni automatyczne wysyłanie SMS oznacza, że w wybranym momencie wysyłki nie trzeba być przy komputerze — przygotowane komunikaty trafią do odbiorców bez dalszych działań ze strony użytkownika.

Jak wysłać wiadomość SMS z komputera z polskimi znakami (a także innymi specjalnymi znakami diakrytycznymi, na przykład cyrylicą)? Wystarczy przesunąć suwak obok tej opcji w kreatorze wiadomości do pozycji włączonej. Będzie się to jednak wiązało ze skróceniem wiadomości.

Czy da się i jak wysłać SMS z komputera za darmo?

Zwłaszcza w sytuacji, gdy firma jest mała lub początkująca, może nasunąć się kwestia tego, jak wysłać SMS z komputera za darmo i czy w ogóle jest to możliwe. Faktycznie, istnieją różne darmowe bramki SMS, które pozwalają skontaktować się z kimś za darmo (chociaż z reguły nie na skalę masową). Trzeba jednak mieć na uwadze, że niekoniecznie są one bezpieczne i mogą nie spełniać wszystkich standardów w zakresie przetwarzania danych.

Stąd też znacznie pewniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z narzędzia płatnego, które musi zaoferować odpowiednio wysoką jakość usług i wiele przydatnych funkcji, takich jak wysyłanie SMS o danej godzinie, moduł analityczny i wiele więcej. Taka opcja wcale nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. 

W przypadku mProfi koszt jednej wiadomości może zaczynać się już od zaledwie kilku groszy. Ponadto ucieszą się też firmy chcące dowiedzieć się, jak wysłać SMS z komputera za darmo, ponieważ nowe konta otrzymują prezent w postaci niewielkiego wstępnego doładowania. W związku z tym użytkownik ma szansę przetestować usługę masowej wysyłki SMS bez żadnych opłat.

Czy możliwe jest wysyłanie wiadomości MMS z komputera?

Nie zawsze wysyłka wiadomości tekstowej będzie wystarczająca. Niekiedy możemy chcieć przekazać swojej grupie odbiorców wideo lub zdjęcie, na przykład grafikę z życzeniami świątecznymi. Można więc powiedzieć, że jak wysyłać SMS z komputera na komórkę to jedno, ale co z MMS-ami, czyli wiadomościami multimedialnymi?

Tutaj również przydadzą się wspomniane wcześniej narzędzia, jako że masowa wysyłka SMS to nie ich jedyna funkcja. Platforma mProfi umożliwia także łatwą wysyłkę MMS. Wystarczy w module „Wysyłka” przesunąć suwak obok „Wyślij jako” do pozycji „MMS”, a następnie wybrać z komputera plik, który będzie załącznikiem do wiadomości. Reszta planowania wysyłki przebiega tak samo, jak w przypadku SMS-ów, a więc trzeba wybrać odbiorców, czas wysyłki i inne parametry.

Jakie są wymagania sprzętowe, aby móc wysyłać wiadomości z komputera?

Wiedząc już, jak wysyłać z komputera SMS, mogą pojawić się wątpliwości w zakresie tego, czy opcja ta będzie dostępna dla każdego. Różnego rodzaju oprogramowanie, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja mobilna do komunikacji, czy program na komputer, posiada bowiem wymagania sprzętowe, które trzeba spełnić, aby móc z niego korzystać.

W większości przypadków, w tym, jak już wspomniano, w przypadku mProfi, narzędzie do masowej wysyłki SMS jest dostępne z poziomu przeglądarki. W praktyce oznacza to, że wszelkie operacje mają miejsce na serwerze usługodawcy, a działanie programu nie obciąża zanadto urządzenia, które z niego korzysta. Nie trzeba nic pobierać ani instalować na swoim komputerze. Inaczej mówiąc, jeśli urządzenie posiada dostęp do Internetu i jest w stanie bez problemu uruchomić przeglądarkę internetową, będzie można bez problemu zlecić wysyłkę. Ponadto z uwagi na prostolinijność całego procesu wysyłki, poradzą sobie z nim nie tylko profesjonalni marketerzy, ale właściwie dowolne osoby. W związku z tym, a także niskimi kosztami tej formy kontaktu z klientami, kontrahentami i pracownikami, każdej firmie przyda się wiedza, jak wysłać SMS z komputera na komórkę!

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię i nazwisko
Email
Strona internetowa