HLR

Sprawdzanie numeru w HLR pozwala uniknąć prób kontaktu z nieaktualnymi numerami. Weryfikuj gromadzone dane i nie trać czasu oraz pieniędzy na wykorzystywanie przestarzałych informacji kontaktowych. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać wsparcie dopasowane do potrzeb!

HLR — na czym polega?

Usługa HLR to w pełni zgodny z prawem sposób na uzyskiwanie podstawowych informacji o zgromadzonych numerach telefonów. Przede wszystkim o tym, czy są aktywne, a więc, czy faktycznie można się z kimś skontaktować, dzwoniąc lub pisząc pod wybrany numer. Chętnie korzysta z niej wiele polskich firm z różnorodnych branż, które na co dzień kontaktują się z klientami telefonicznie (w tym SMS-owo).

 

Wykorzystując potencjał systemu HLR, możesz efektywniej mierzyć rezultaty prowadzonych działań marketingowych i sprzedażowych, eliminując z wyników połączenia i wiadomości wysyłane na nieaktywne numery. Zamawianie, wycena i realizacja usługi zawsze odbywają się na indywidualnych, dopasowanych do potrzeb klienta zasadach.

Prosty proces weryfikacji danych.

Szybka realizacja usługi.

Bezpieczny i legalny sposób na odsianie nieaktywnych numerów.

HLR — możliwe zastosowania:

POTWIERDZANIE STATUSÓW ODBIORCÓW NEWSLETTERA SMS

OCZYSZCZANIE ZAKUPIONYCH LIST KONTAKTÓW

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW KAMPANII

WERYFIKACJA BAZY KONTAKTÓW W CALL CENTER

Jak działa usługa HLR?

WYBIERZ NUMERY, KTÓRE CHCESZ SPRAWDZIĆ W HLR

SKONTAKTUJ SIĘ Z MPROFI

USTAL INDYWIDUALNE WARUNKI WSPÓŁPRACY

CIESZ SIĘ DOSTĘPEM DO POTRZEBNYCH DANYCH

arrow-right

Korzyści jakie daje mProfi

RÓŻNE OPCJE WERYFIKACJI DO WYBORU

ATRAKCYJNY KOSZT USŁUGI

PROSTE I SZYBKIE SPRAWDZANIE NUMERU W HLR

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OBSŁUGI KLIENTA

Poznaj inne nasze usługi

SMS marketing

Kampanie informacyjne, promocyjne, ankiety i wiele więcej

Marketing mobilny

Innowacyjny sposób na bezpośrednie dotarcie do nowych klientów

Email Marketing

Efektywne kampanie marketingowe przy pomocy wiadomości e-mail

Załóż konto w mProfi i wyślij 60 SMSów gratis

HLR — co to jest?

Odpowiedź na pytanie, co to HLR, wbrew pozorom nie należy do skomplikowanych. Home Location Register, czyli Rejestr Abonentów Macierzystych, to miejsce, w którym przechowywane są różnego typu informacje o poszczególnych numerach telefonów.

Chętnie korzystają z niego call center, wszelkiej maści firmy prowadzące działania marketingowe, uwzględniające kontakt telefoniczny, czyli np. decydujące się na wysyłanie SMS o danej godzinie, a nawet służby.

Home Location Register — jak działa?

Zasada działania Home Location Register (HLR) jest niezwykle prosta. Użytkownik wymienia numer lub numery, o których chciałby otrzymać informacje, a następnie otrzymuje komunikat zwrotny. Nowoczesny program do wysyłania SMS-ów, taki jak mProfi, posiada tę usługę w swojej ofercie, dzięki czemu nie trzeba jej daleko szukać.
Chcesz szybko i sprawnie pozbyć się nieaktywnych numerów ze swojej bazy? Pomożemy Ci! Wybierz sprawdzanie numerów w HLR z mProfi.
Masowa wysyłka SMS

Rejestr Abonentów Macierzystych — jakie dane o numerze zawiera?

Home Location Register zawiera szereg danych technicznych o tytułowych abonentach — są to dane ogólnodostępne i zanonimizowane, nie znajdziemy wśród nich imienia i nazwiska posiadacza numeru czy jego dokładnego adresu.

 

Z punktu widzenia firm (np. call center, przedsiębiorstw windykacyjnych i innych, które zastanawiają się, jak wysłać SMS i mieć pewność, że trafi on do zamierzonego odbiorcy) szczególnie istotne są parametry dotyczące kraju, sieci i statusu numeru, a więc tego, czy jest on aktywny.

Sprawdzanie HLR — dostępne metody

Sprawdzarka HLR może funkcjonować na kilka różnych sposobów. Pierwsze rozwiązanie to weryfikacja pojedynczego numeru. Jest ono jednak stosunkowo mało praktyczne w przypadku prowadzenia działań na dużą skalę, takich jak masowe wysyłanie SMS do klientów firmy.

W związku z tym powstały także inne metody, takie jak sprawdzanie numeru w HLR na podstawie pliku z danymi wielu osób lub firm, a także wysyłanie żądań API do platform pozwalających czerpać informacje z Rejestru Abonentów Macierzystych.

Masowa wysyłka SMS
Masowa wysyłka SMS - korzyści

Usługa HLR — wady i zalety

Usługa HLR to szybki i wygodny sposób na w pełni legalne zebranie danych o swoich odbiorcach. Pozwala na skuteczne uporządkowanie posiadanej bazy kontaktów, tak aby przede wszystkim oczyścić ją z nieaktywnych numerów.

 

Dzięki temu planowana kampania komunikacyjna nie natrafi na barierę w postaci nieaktualnych danych, a informacje o jej skuteczności będą bardziej miarodajne. Co prawda sprawdzanie numeru w HLR online wymaga odrobiny czasu, ale biorąc pod uwagę wspomniane korzyści, warto skorzystać z tej opcji.

Na naszym blogu

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Jeśli masz szczegółowe pytania to skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy Ci, doradzimy.