MAILING DO LEKARZY

Mailing do lekarzy to skuteczny sposób na przebicie się przez szum informacyjny i dotarcie ze swoim komunikatem bezpośrednio do potencjalnego klienta lub partnera biznesowego. Wbrew pozorom nie musi być czasochłonny i trudny w realizacji. Platforma mProfi pozwoli Ci skutecznie i niskim kosztem przygotowywać, planować i analizować wyniki kampanii skierowanych do przedstawicieli branży medycznej i wielu innych!

Mailing do lekarzy — zalety

Mailing do lekarzy jest nowoczesną i wygodną metodą komunikacji, która pozwala w krótkim czasie przekazać informacje nawet bardzo dużemu gronu odbiorców. Dzięki mProfi z łatwością wyślesz wiadomości w czasie rzeczywistym lub zaplanujesz wysyłkę na wybrany dzień i godzinę. Gotowe szablony wiadomości do dowolnej modyfikacji pozwolą w krótkim czasie stworzyć atrakcyjny, wartościowy komunikat nawet osobom początkującym.

Intuicyjne i szybkie tworzenie wiadomości.

Wspólna baza kontaktów dla mailingu i SMS-ów.

Możliwość odbierania wiadomości zwrotnych.

Mailing do lekarzy — przykłady

POWIADOMIENIA O NOWYCH PRODUKTACH I USŁUGACH

ZAPROSZENIA NA KONFERENCJE I INNE WYDARZENIA

OFERTY SPECJALNE

mailing-do-lekarzy

PROPOZYCJE SZKOLEŃ

TREŚCI EDUKACYJNE

AKTUALNOŚCI Z BRANŻY

Mailing do lekarzy — jak korzystać z aplikacji mProfi.pl

STWÓRZ KONTO NA PLATFORMIE MROFI​

PRZYGOTUJ WIADOMOŚĆ ZA POMOCĄ SPECJALNEGO KREATORA

WYBIERZ PARAMETRY MAILINGU (NP. MOMENT WYSYŁKI)

PRZEGLĄDAJ WYNIKI PROWADZONYCH KAMPANII

arrow-right

Korzyści jakie daje mProfi

NISKI KOSZT DOTARCIA DO ODBIORCY

PROFESJONALNA I BEZPOŚREDNIA KOMUNIKACJA

WYGODNA FORMA KONTAKTU

ZINTEGROWANY MODUŁ ANALITYCZNY

Poznaj inne nasze usługi

SMS marketing

Kampanie informacyjne, promocyjne, ankiety i wiele więcej

Marketing mobilny

Innowacyjny sposób na bezpośrednie dotarcie do nowych klientów

Email Marketing

Efektywne kampanie marketingowe przy pomocy wiadomości e-mail

Załóż konto w mProfi i wyślij 60 SMSów gratis

Mailing do lekarzy — kiedy warto się na niego zdecydować?

Na mailing do lekarzy warto zdecydować się w przypadku, gdy główną lub znaczącą częścią potencjalnych klientów jest właśnie ta grupa zawodowa. Mailing jako formę komunikacji można stosować w odniesieniu do niemal wszystkich grup odbiorców, natomiast w miarę możliwości warto wyodrębnić konkretne segmenty. Zidentyfikowanie przedstawicieli branży medycznej jako grupy docelowej pozwala na wysyłanie bardziej spersonalizowanych komunikatów, a co za tym idzie, skuteczniejszą komunikację.

 

Mailing ma bardzo uniwersalny charakter. Wielu lekarzy, a tym bardziej wiele podmiotów medycznych — klinik, praktyk lekarskich, regularnie korzysta ze skrzynek e-mailowych. Odpowiedni, przyciągający uwagę (ale jednocześnie zgodny z prawdą i profesjonalny) temat może oznaczać szybkie otwarcie i zapoznanie się z wiadomością. Mailing do lekarzy to więc korzystne rozwiązanie dla firm, którym zależy na jak najszybszym dotarciu do odbiorców.

Jakie korzyści daje mailing do lekarzy?

Mailing do lekarzy pozwala na przekazanie istotnych komunikatów, takich jak aktualności z branży medycznej, nowe badania, wytyczne, innowacje czy informacje o konferencjach i szkoleniach, maszynach i produktach medycznych.

 

Ponadto regularne wysyłanie maili pomaga utrzymać kontakt z lekarzami, rozwijać relacje oraz zwiększać zaufanie i wiarygodność. W ramach tej formy kontaktu nadawca ma do dyspozycji rozbudowany edytor, umożliwiający dostosowanie komunikatu do swoich potrzeb. Mailing do lekarzy pozwala na stosowanie różnych formatów treści, od prostych powiadomień, po bogate w informacje i elementy multimedialne newslettery.

Skontaktuj się z nami, aby rozwinąć swój biznes dzięki komunikacji mobilnej

Mailing do lekarzy — jak działa?

Mailing do lekarzy polega na masowej wysyłce wiadomości elektronicznych do wybranej grupy odbiorców — w tym wypadku z branży medycznej. Istnieje możliwość wysyłki w czasie rzeczywistym lub planowania jej na przyszłość.

 

Skuteczny mailing do lekarzy może przełożyć się na zwiększenie zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, czy też organizowanymi konferencjami i innymi wydarzeniami. Może także pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, w szczególności w demonstrowaniu jej wiarygodności i profesjonalizmu.

 

Platforma pozwala na importowanie posiadanych kontaktów i dodawanie nowych, a także na automatyczną rejestrację odbiorców. Baza kontaktów jest współdzielona dla modułu mailingowego i SMS-owego, co pozwala na proste i wygodne prowadzenie kampanii na wielu płaszczyznach.

Kto powinien sięgnąć po mailing dla lekarzy?

Mailing do lekarzy, z uwagi na swoją prostotę i niski koszt, sprawdzi się zarówno w mniejszych, początkujących firmach, jak i dużych przedsiębiorstwach. Może być wartościowym rozwiązaniem między innymi dla producentów sprzętu medycznego, a także organizatorów konferencji medycznych czy różnego rodzaju szkoleń dla lekarzy.

 

Możliwości jest bardzo wiele. W zależności od potrzeb i budżetu mailing można traktować jako główną metodę komunikacji lub jako uzupełnienie innych form reklamy i kontaktu z przedstawicielami branży medycznej, np. wiadomości SMS.

Mailing do lekarzy — co powinien zawierać?

Tworząc mailing do lekarzy, warto pamiętać o kilku kluczowych elementach, które sprawią, że wiadomość będzie wartościowa i skuteczna. Lekarze to z reguły bardzo zajęci ludzie, dlatego ważne jest, aby zaciekawić ich już na etapie tematu wiadomości. Temat powinien być krótki, jasny i precyzyjny, najlepiej wskazujący na konkretną korzyść lub kluczową informację, którą będzie można uzyskać, zapoznając się z danym e-mailem.

 

Warto personalizować wiadomość, używając imienia i nazwiska lekarza lub nazwy kliniki, praktyki lekarskiej lub innego podmiotu, z którym się kontaktujemy, aby pokazać, że doceniamy jego czas i chcemy nawiązać bardziej bezpośredni kontakt.

 

Nie można również zapominać o aspekcie czysto wizualnym. Mailing do lekarzy powinien wyglądać profesjonalnie i estetycznie, z zachowaniem odpowiedniego formatowania, kolorów i czcionek. Dobrze jest również w miarę możliwości używać wysokiej jakości grafik, które pomogą uatrakcyjnić przekazywane informacje.

Mailing do lekarzy — jak go uruchomić?

Uruchomienie mailingu do lekarzy nie wymaga dużej ilości czasu ani umiejętności technicznych. Użytkownicy mają do dyspozycji gotowe szablony, które mogą dostosować do swoich potrzeb, aby jeszcze bardziej przyspieszyć i ułatwić cały proces. Przygotowywanie i planowanie wiadomości jest szybkie i bezproblemowe dzięki intuicyjnemu interfejsowi.

 

Planując i realizując kampanie mailingowe do lekarzy (a także wszelkich innych grup odbiorców) należy pamiętać o przestrzeganiu polskiego i unijnego prawa dotyczącego przetwarzania danych osobowych, m.in. w zakresie uzyskania zgody na przesyłanie komunikatów handlowych.

Ile kosztuje mailing dla lekarzy?

Mailing do lekarzy to stosunkowo tania, a przy tym skuteczna i prosta metoda komunikacji, w szczególności w porównaniu z tradycyjnymi formami reklamy. Na dokładny koszt prowadzonych działań wpływać będzie uzgodniona stawka, a także wolumen wysyłanych wiadomości.

 

Kluczową zaletą tej formy komunikacji jest możliwość łatwego skalowania wydatków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na bieżąco dostosowywać częstotliwość wysyłki, a także wielkość grupy docelowej w zależności od bieżącego budżetu.

Wiadomości e-mail dla lekarzy — jak sprawdzić ich efektywność?

Efekty prowadzonych kampanii mailingowych do lekarzy można sprawdzić za pomocą wbudowanego w mProfi modułu analitycznego. Pozwoli on na bieżąco weryfikować zainteresowanie, z jakim spotkały się poszczególne komunikaty.

 

Regularna weryfikacja wyników i wprowadzanie na ich podstawie zmian, aby jeszcze bardziej dopracować przekazywane komunikaty oraz osiągać lepsze efekty, to podstawa, jeśli chodzi o efektywny marketing.

Jak długo prowadzić mailing dla lekarzy?

Mailing do lekarzy może przybierać różne formy: czy to rozbudowanej, długotrwałej kampanii (może to być, chociażby newsletter informujący o nowinkach w branży), czy jednorazowego komunikatu (np. w postaci życzeń świątecznych).

To, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, zależy od rodzaju przesyłanych informacji, przyjętego celu oraz posiadanego budżetu. E-mailing, jako elastyczna i wygodna forma komunikacja, pozwala na łatwe testowanie różnych formatów wiadomości, godzin wysyłki i nie tylko, aby znaleźć optymalne rozwiązanie.

Na naszym blogu

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Jeśli masz szczegółowe pytania to skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy Ci, doradzimy.