Jak wysłać MMS z telefonu lub komputera? Instrukcja krok po kroku

Jak wysłać MMS z telefonu lub komputera? Instrukcja krok po kroku

Nie ulega wątpliwości, że aspekt wizualny ma ogromne znaczenie w komunikacji. Chociaż wiadomości tekstowe często okazują się użyteczne, to niekiedy nie są w stanie w pełni wyrazić tego, co chcemy przekazać. W tym miejscu pojawia się pytanie, jak wysłać MMS? Wszystko wyjaśnimy poniżej!

Jak wysłać MMS? Informacje wstępne

Zanim szczegółowo odpowiemy na pytanie, jak wysłać zdjęcie MMS, warto wyjaśnić, co to MMS, ponieważ nie dla wszystkich musi to być oczywiste. To skrót od wyrażenia Multimedia Messaging Service, czyli usługi będącej multimedialną wersją SMS-a. 

Najbardziej kojarzy się z przesyłaniem na telefon grafik czy zdjęć, ale w rzeczywistości możliwości są szersze, ponieważ może to być także GIF lub wideo. MMS-y mogą mieć zastosowanie zarówno w stosunkach prywatnych, jak i biznesowych (np. rozsyłanie grafiki z życzeniami świątecznymi do klientów).

Jak wysłać MMS z iPhone’a na Androida?

Jak wysłać MMS z iPhone’a na Androida, czy też na innego iPhone’a? W pierwszej kolejności trzeba się upewnić, że na pewno ma się włączoną funkcję MMS. Można zrobić to w ustawieniach telefonu, w sekcji dotyczącej wiadomości. W razie, gdyby suwak przy opcji MMS był przesunięty do pozycji wyłączonej, należy go przestawić.

Kiedy już to zrobimy, sam proces wysyłki jest bardzo prosty. Najpierw trzeba wybrać właściwy kontakt i przejść do tworzenia wiadomości, tak jakbyśmy chcieli wysłać zwykłą wiadomość tekstową. Dalej stukamy w ikonkę zdjęcia w kreatorze wiadomości, wybieramy konkretne fotografie z galerii i zatwierdzamy wysyłkę wiadomości.

Jak wysłać zdjęcie MMS z telefonu z Androidem?

Chociaż iOS i Android to dwa mocno odmienne systemy operacyjne, to akurat w kontekście tego, jak wysłać MMS z telefonu, sytuacja wygląda dość podobnie. Tak, nawet w ramach samego Androida nakładki systemowe, wersje systemów czy poszczególne aplikacje do SMS-ów mogą się nieco różnić. 

Natomiast mimo wszystko na przykład to, jak wysłać MMS z telefonu Samsung nie powinno być łatwiejsze czy trudniejsze niż podobne działanie na smartfonie innego producenta (czy to z Androidem, czy iOS-em). Nawet jeśli inne jest nazewnictwo poszczególnych funkcji czy interfejs, cały proces funkcjonuje na tych samych zasadach.

W pierwszej kolejności należy otworzyć aplikację Wiadomości (lub inną wykorzystywaną do podobnego celu), a następnie wybrać kontakt, do którego ma zostać wysłany MMS. Kolejny krok to naciśnięcie ikony zdjęcia. 

Pojawi się możliwość wybrania jednej lub większej ilości fotografii, filmiku lub GIF-a z pamięci smartfona. Należy ją przytrzymać, aby została przypisana do wiadomości i stuknąć w ikonkę wysyłki. Do elementu multimedialnego można także dodać komentarz tekstowy. To wszystko!

Jak wysłać kilka zdjęć MMS?

Czasami możemy zastanawiać się, jak wysłać SMS do wielu osób (lub wiadomości MMS). Większa ilość odbiorców to jedno, natomiast, co gdy więcej jest treści? Kiedy chcemy wysłać jedno zdjęcie, sprawa jest jasna. Jednak co w sytuacji, gdy mamy inne potrzeby? 

Jak wysłać kilka zdjęć MMS? Sprawa jest stosunkowo prosta. Wystarczy przy wyborze zdjęć lub innych treści nie poprzestać na zaznaczaniu tylko jednego elementu, a z albumu czy galerii wyselekcjonować ich więcej, a dopiero potem nacisnąć ikonkę wysyłki.

Jak wysłać MMS z Internetu na telefon?

Warto odpowiedzieć także na pytanie, jak wysłać MMS z Internetu na telefon. Mogą go sobie zadawać zwłaszcza firmy, organizacje i wspólnoty, które rozsyłają tego typu wiadomości na masową skalę. 

Odpowiedzią może być na przykład platforma do komunikacji mobilnej mProfi. To atrakcyjne cenowo, wygodne i szybkie rozwiązanie, które pozwala zautomatyzować pewne działania i lepiej weryfikować skuteczność prowadzonych kampanii.

Zatem jak wysłać MMS z komputera z pomocą mProfi? Wystarczy podążać za poniższą instrukcją:

  1. Utwórz i aktywuj konto na platformie mProfi.
  2. Przejdź do modułu „Wysyłka”.
  3. Przesuń suwak obok „Wyślij jako” do pozycji „MMS”.
  4. Uzupełnij formularz wysyłki i prześlij z komputera plik, który ma być dołączony do wiadomości.

Cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil, więc nikomu to, jak wysłać MMS przez Internet nie powinno sprawić szczególnych trudności. Platforma dodatkowo pozwala cieszyć się wieloma ułatwieniami, takimi jak moduł analityczny, możliwość planowania wysyłki na przyszłość czy tworzenia listy kontaktów.

Dzięki niej nie trzeba się długo zastanawiać, jak personalizować działania SMS, MMS i VMS, ponieważ m.in. oferuje ona funkcję stosowania w wiadomościach pól dynamicznych, tak aby na przykład w SMS-ie zwrócić się do każdego odbiorcy po imieniu. Takie rozwiązanie wpływa na odbiór wiadomości, a więc także na skuteczność prowadzonych kampanii.

Mimo upływu lat MMS-y wciąż nie tracą na znaczeniu — w szczególności w ujęciu biznesowym, chociaż nie tylko. Jak widać, ich wysyłka nie należy do skomplikowanych zadań, dlatego zdecydowanie warto ją rozważyć!

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię i nazwisko
Email
Strona internetowa