Jak wysłać SMS do wielu osób jednocześnie? Instrukcja krok po kroku

Jak wysłać SMS do wielu osób jednocześnie? Instrukcja krok po kroku

Jak wysłać SMS do wielu osób w tym samym czasie, najlepiej bez sięgania po telefon i z opcją zaplanowania wysyłki na dowolny moment? Nie dość, że jest to jak najbardziej możliwe, to cały proces jest tak prosty, że każdy z powodzeniem może wdrożyć go w swoich działaniach (np. marketingowych). Wyjaśniamy!

Gdzie i jak wysłać SMS do wielu odbiorców w tym samym czasie?

W życiu prywatnym w większości przypadków wysyłamy wiadomości do pojedynczych osób. Kiedy potrzebujemy przekazać jakiś komunikat kilku lub kilkunastu odbiorcom jednocześnie, wystarczy, że wybierzemy wielu odbiorców w swojej aplikacji do SMS-ów lub utworzymy grupę w komunikatorze internetowym.

Jeśli jednak mowa o zastosowaniach biznesowych, w przypadku których SMS marketing jest prowadzony dla setek, jeśli nie tysięcy klientów, takie rozwiązania nie wystarczą. Jak wysłać SMS do wielu osób w takim przypadku?

Nie obejdzie się bez specjalnej platformy do komunikacji mobilnej, takiej jak mProfi. Korzystanie z dedykowanego narzędzia pozwala nie tylko wysyłać wiadomości z komputera, bez udziału smartfona, ale też tworzyć i segmentować listy odbiorców oraz precyzyjnie mierzyć wyniki prowadzonych kampanii.

Nadawaj SMS-y i MMS-y z poziomu przeglądarki internetowej. Sprawdź mProfi i prowadź szeroko zakrojone kampanie marketingowe niewielkim kosztem.

Masowa wysyłka SMS krok po kroku

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wysłać SMS do wielu odbiorców, pierwszym krokiem do wykonania jest rejestracja na platformie mProfi. Po aktywacji konta możesz stworzyć bazę kontaktów (np. dodać listę odbiorców z wcześniej przygotowanego pliku) lub od razu przystąpić do przygotowywania wiadomości.

Ulokowany w zakładce „Wysyłka” kreator SMS (oraz MMS, czyli wiadomości multimedialnych) jest prosty w obsłudze, a jednocześnie wyposażony w szereg przydatnych funkcjonalności. Nadawca ma możliwość utworzenia wiadomości od zera lub skorzystania z istniejącego szablonu, planowania wysyłki na później oraz tworzenia specjalnych krótkich linków (w tym generowanych indywidualnie dla każdego odbiorcy).

Kiedy wszystkie pola (w tym przede wszystkim treść wiadomości i lista odbiorców), zostaną już wypełnione, nie pozostaje nic innego, jak zakończyć cały proces kliknięciem przycisku „Wyślij”.

Jak wysłać SMS z opóźnieniem i kiedy się to przyda?

Nad tym, jak wysłać SMS z opóźnieniem zastanawiają się przede wszystkim firmy, chociaż niekiedy taka funkcja przyda się także osobom prywatnym. Planowanie wysyłki wiadomości na określony moment w przyszłości znacząco ułatwia pracę zespołu marketingowego. 

Dzięki temu nie trzeba oddzielnie zlecać wysyłki dla każdej wiadomości, a można na przykład przygotować wszystkie komunikaty dla danej kampanii na początku miesiąca. Nie stanowi też problemu planowanie wysyłki na godziny wybiegające poza czas pracy firmy (np. na wieczór).

Jak wysłać SMS o wybranej godzinie? Dzięki pomocy platformy mProfi, masowa wysyłka SMS o wybranej godzinie nie stanowi problemu. Żeby skorzystać z tej opcji, wystarczy przy tworzeniu wiadomości w specjalnym kreatorze w polu „Data i czas wysyłki” wybrać preferowany termin.

Czy da się i jak wysłać SMS na zablokowany numer?

Jak wysłać SMS na zablokowany numer, a więc taki, który nie nie chce otrzymywać wiadomości i połączeń od danego nadawcy? Nie jest to możliwe, ponieważ w zależności od tego, w jaki sposób numer został zablokowany, wysłana wiadomość w ogóle nie będzie dostarczona do odbiorcy lub co prawda trafi do niego, ale nie zostanie o niej wyświetlone żadne powiadomienie.

Co w sytuacji, gdy nie jest się osobą blokowaną, a blokującą, czyli gdy chce się wysłać wiadomość na numer, który wcześniej samemu się zablokowało? Przed wysłaniem komunikatu konieczne będzie usunięcie go z „czarnej listy”. 

Jak wysłać SMS z numeru prywatnego?

Ukrycie numeru nadawcy pozwala bezpiecznie kontaktować się z osobami lub organizacjami, które niekoniecznie chcielibyśmy, aby mogły do nas oddzwonić. Jednak jak wysłać SMS z numeru prywatnego (bądź: jak wysłać SMS z numeru zastrzeżonego, jako że pojęć „numer zastrzeżony” i „numer prywatny” używa się często zamiennie)?

Po włączeniu funkcji ukrywania numeru telefonu dalej można normalnie wysyłać z niego SMS-y i MMS-y, tak, jak dotychczas. Warto jednak mieć na uwadze, że, w przeciwieństwie do połączeń telefonicznych, odbiorca wiadomości zobaczy numer telefonu nadawcy, nawet jeśli jest on zastrzeżony.

Po co i jak wysłać SMS anonimowo?

Pytanie, jak wysłać SMS anonimowo, można rozumieć na kilka sposobów. Czy to w kontekście ochrony tożsamości nadawcy, czy ochrony jego prywatności.

Profesjonalny system SMS umożliwia wysyłanie wiadomości z dedykowanego numeru przypisanego przez platformę, zarówno w ramach komunikacji jednokierunkowej, jak i dwukierunkowej (z możliwością otrzymywania wiadomości przychodzących). Dzięki temu odbiorca nie poznaje prawdziwego numeru telefonu nadawcy.

Jak wysłać SMS za darmo?

Omawiając kwestię tego, jak wysyłać SMS za darmo, należy zaznaczyć, że różnego rodzaju bezpłatne bramki co prawda istnieją, ale nie zawsze są godne zaufania. Ponadto nie posiadają rozbudowanych funkcji (np. analitycznych, ale też związanych z planowaniem wiadomości) typowych dla płatnych, profesjonalnych narzędzi do komunikacji masowej.

Jest jednak pewne rozwiązanie, które pozwala wysyłać wiadomości bezpłatnie, jednocześnie ciesząc się wysokim poziomem bezpieczeństwa i licznymi zaawansowanymi funkcjonalnościami. Platforma mProfi oferuje możliwość wypróbowania usługi bezpłatnie — każde nowe konto jest doładowywane niewielką kwotą bez żadnych dodatkowych opłat.

Można też spotkać się z pytaniami o to, jak wysłać SMS na koszt odbiorcy. Nie ma takiej bezpośredniej możliwości, jednak niektóre sieci pozwalają na bezpłatne wysłanie na wybrany numer telefonu powiadomienia, że nie możemy zadzwonić (np. z uwagi na brak środków na koncie) i prosimy o kontakt.

Jak wysłać SMS za granicę?

Wysyłka SMS do zagranicznych klientów, rodziny znajdującej się na wakacjach czy przyjaciół z innych krajów nie wiąże się obecnie ze szczególnymi komplikacjami. Jak wysłać SMS za granicę? Trzeba jedynie zadbać o to, aby oprócz samego numeru telefonu prawidłowo wskazać numer kierunkowy. Jest on inny dla każdego kraju — w Polsce jest to +48.

Warto jednak pamiętać, że wysyłka na zagraniczny numer może potencjalnie wiązać się z większą opłatą niż wysyłka krajowa. Wszystko zależy jednak od indywidualnych okoliczności, w tym między innymi od tego, o jakim państwie mowa (inne koszty mogą wystąpić np. przy wysyłce do USA, a inne do kraju członkowskiego Unii Europejskiej).

Testowanie wysyłki, czyli jak wysłać SMS do siebie

Jeśli planujemy wysyłkę ważnych komunikatów, często będzie nam zależało na tym, aby móc w jakiś sposób ją przetestować — sprawdzić, czy wiadomość faktycznie dociera do adresatów i jak wygląda. Jak wysłać SMS do siebie, aby zweryfikować jego poprawność? Nic prostszego! 

Gdy korzysta się ze specjalnej platformy komunikacji mobilnej, na przykład mProfi, wiadomości nie są wysyłane z własnego numeru telefonu nadawcy, a z nowego, dedykowanego numeru przypisanego do jego konta przez właściciela platformy. W związku z tym nie ma problemu z przesłaniem wiadomości najpierw na swoją prywatną lub firmową komórkę, zanim zleci się wysyłkę na większą skalę.

Jak widać, odpowiedzi na pytanie, jak wysłać SMS-a, może być bardzo wiele, w zależności od tego, do kogo, jak i kiedy chcemy przesłać nasz komunikat. Warto mieć na uwadze, że obecnie aplikacje SMS to nie tylko proste narzędzia na smartfony, ale także rozbudowane platformy, które umożliwiają m.in. personalizację komunikatów i tworzenie szablonów wiadomości.

Nadawaj SMS-y i MMS-y z poziomu przeglądarki internetowej. Sprawdź mProfi i prowadź szeroko zakrojone kampanie marketingowe niewielkim kosztem.

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Nie ma możliwości komentowania dla tego wpisu.