Integracja mProfi z Zapierem już dostępna

Zapier

Integracja mProfi z Zapierem już dostępna


Do listy usług zintegrowanych z mProfi dołączył Zapier, co oznacza w praktyce możliwość połączenia naszej platformy SMS z tysiącami różnych aplikacji.

Automatyzacja wysyłania wiadomości (a także m.in. przekazywania zawartych w nich informacji) stała się właśnie jeszcze prostsza i łatwiej dostępna!

Czym jest Zapier?

Zapier to narzędzie do automatyzacji, które pełni rolę pośrednika między różnymi aplikacjami. Dzięki temu można zintegrować ze sobą systemy i rozwiązania, dla których nie powstały jeszcze integracje dedykowane.

Kiedy Zapier wykryje, że w jednej aplikacji została wykonana jakaś czynność, wyśle żądanie wykonania innej czynności do drugiej aplikacji. Pozwala to na automatyzację różnych procesów biznesowych i przeprowadzanie ich również poza godzinami pracy.

mProfi i Zapier – prosty sposób na automatyzację wysyłki SMS

mProfi to platforma do m.in. wysyłki, w tym masowej, wiadomości SMS. Ma różne zastosowania, począwszy od kontaktu z klientami lub wybraną społecznością (na przykład mieszkańcami miasta), po wysyłanie powiadomień do członków zespołu.

Dzięki Zapierowi można zintegrować ją z tysiącami różnorodnych aplikacji, takich jak między innymi WordPress, Shopify, Gmail i inne usługi Google (m.in. Kalendarz, Arkusze) oraz ZenDesk, a następnie zautomatyzować różnorodne czynności i zoptymalizować procesy w firmie.

Dlaczego warto zintegrować mProfi z Zapierem?

Zintegrowanie mProfi z Zapierem oznacza przede wszystkim wygodę i oszczędność czasu, a co za tym idzie, wyższą efektywność pracy i możliwość skupienia się na zadaniach wymagających bezpośredniego zaangażowania człowieka.

Przykładowo, jeśli w dużej klinice medycznej codziennie odbywa się kilkaset wizyt, recepcjonistka musiałaby poświęcić każdego dnia nawet kilka godzin, aby ręcznie wysłać wszystkim pacjentom powiadomienia. Dzięki mProfi i Zapierowi można ten proces zautomatyzować.

Integrując te dwie usługi, nie trzeba się martwić o to, czy narzędzie do zapisywania wizyt ma dedykowaną integrację z mProfi (wystarczy kompatybilność z Zapierem). Do tego można w jednym miejscu zarządzać także integracjami z innymi aplikacjami, bez konieczności ciągłego przelogowywania się między różnymi narzędziami.

Jak połączyć Zapiera z mProfi?

Połączenie mProfi z Zapierem przebiega według bardzo prostego schematu. Najpierw załóż konto w usłudze Zapier, jeśli jeszcze go nie posiadasz, a także na platformie mProfi.

Pierwszym krokiem po stworzeniu i aktywowaniu konta mProfi jest wygenerowanie klucza API, dzięki któremu mProfi i Zapier będą się ze sobą porozumiewać.

Żeby wygenerować klucz API, najedź na zakładkę „Ustawienia” na platformie mProfi i wybierz z listy „API”, po czym w sekcji „Tokeny do wysyłania wiadomości” kliknij „Stwórz nowy token” i wypełnij formularz.

Po wypełnieniu wszystkich pól i zapisaniu danych powinien być dostępny klucz API, składający się m.in. z małych liter oraz cyfr – skopiuj go. Domyślnie token nie będzie działał, żeby go aktywować, kliknij suwak pod napisem „Aktywny”, aby wyświetlał się status „Tak”.

W tym momencie możesz już przejść do Zapiera i zalogować się do tego narzędzia. Na liście zakładek po lewej stronie ekranu wybierz „My Apps”, po czym naciśnij na „Add Connection”. Wpisz „mProfi” w pole wyszukiwania i kliknij wynik.

Otworzy się nowe okno, do którego wklej skopiowany wcześniej klucz API.

Po przejściu dalej usługi powinny się połączyć – jeśli klucz nie zostanie zaakceptowany, być może nie został skopiowany w całości, konto mProfi jest nieaktywne lub token nie został aktywowany.

Integracja mProfi z Zapierem w praktyce – przykłady

Kiedy mProfi i Zapier będą już ze sobą połączone, nie pozostaje nic innego, jak w zakładce „Zaps” stworzyć schematy zachowania dla innych aplikacji.

Schematy zachowania tworzy się z dwóch głównych elementów: „triggera”, czyli jakiegoś wydarzenia, na które chce się zareagować i „eventu”, a więc akcji do wykonania.

mProfi może być zarówno triggerem (wydarzeniem wymagającym reakcji będzie otrzymanie wiadomości SMS), jak i eventem (akcją będzie z kolei wysłanie SMS-a).

Zapier pozwala błyskawicznie utworzyć między innymi następujące schematy zachowania (a także tysiące innych):

Zapier pozwala tworzyć różne ścieżki dla jednego schematu zachowania w zależności od wybranych parametrów, a także m.in. odfiltrowywać niechciane triggery, np. nie wysyłać powiadomienia o nadchodzącym wydarzeniu, jeśli ma status „niepotwierdzone”. Można również opóźnić wykonanie akcji o określony czas.

Podsumowanie

Integracja mProfi z Zapierem i stworzenie pierwszego prostego „Zapa”, czyli schematu zachowania, to kwestia zaledwie kilku minut. Nie trzeba własnoręcznie pisać żadnego kodu i nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza z zakresu IT.

Warto więc wypróbować tę możliwość i zautomatyzować pewne działania w firmie, na przykład wysyłanie SMS-ów z powiadomieniami o umówionej wizycie lub wysyłce zamówienia. Możliwości są niemal nieograniczone, a potencjalne oszczędności czasu i energii pracowników – bardzo duże.

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię i nazwisko
Email
Strona internetowa