Jak wysłać SMS z Internetu?

jak-wyslac-sms-z-internetu

Jak wysłać SMS z Internetu?

Ręczna wysyłka wiadomości z telefonu nie zawsze jest szybkim i wygodnym rozwiązaniem, na przykład przy komunikacji masowej. Wiele firm, organizacji i wspólnot zastanawia się w związku z tym, jak wysłać SMS z Internetu, na przykład za pośrednictwem laptopa lub tabletu, i czy w ogóle istnieje taka możliwość. Wyjaśniamy!

Jak wysłać SMS z Internetu dzięki platformie mProfi?

Żeby wcielić w życie odpowiedź na pytanie, jak wysłać SMS z Internetu nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności technicznych. Wystarczy dostęp do Internetu, dowolna przeglądarka internetowa i chwila czasu. 

W pierwszej kolejności należy założyć konto na mProfi, a następnie aktywować je poprzez kontakt z naszym przedstawicielem. Następnie wystarczy utworzyć nową kampanię w zakładce „Wysyłka”. Platforma poprosi o podanie kilku podstawowych informacji, takich jak treść wiadomości, w skład której może wchodzić link, oraz numery telefonu odbiorców. 

Możesz także wcześniej utworzyć listę kontaktów i później wykorzystać ją w wielu kampaniach. Po wypełnieniu wszystkich pól i potwierdzeniu wysyłki system automatycznie prześle komunikat do wybranych osób w wyznaczonym terminie. Istnieje możliwość tworzenia własnych szablonów wiadomości i ich późniejszego wykorzystywania, aby przyspieszyć przygotowywanie kolejnych kampanii. 

mProfi — platforma komunikacji mobilnej skrojona pod potrzeby nowoczesnych firm. Buduj bazę kontaktów, przeprowadzaj szeroko zakrojone kampanie i sprawdzaj ich wyniki przy pomocy rozbudowanego modułu raportowego.

Gdzie i jak wysłać darmowy SMS z Internetu?

Na pytanie, jak wysłać darmowy SMS z Internetu, można odpowiedzieć na kilka sposobów. Istnieją bezpłatne bramki SMS, które pozwalają na wysyłkę wiadomości, jednak zwykle nie na dużą skalę. Ponadto tego typu rozwiązania nie dają dostępu do zaawansowanych opcji (analityki, planowania wysyłki na późniejszy termin) i nie zawsze można mieć pewność, że zapewnią bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

Inna opcja to darmowe okresy próbne czy bonusowe doładowania kont na start w płatnych usługach, takich jak mProfi. Rejestrując się na naszej platformie, otrzymujesz automatycznie niewielką kwotę do wykorzystania bez dodatkowych opłat, aby móc przetestować oferowane funkcjonalności. 

To mniej ryzykowny sposób na to, jak wysłać bezpłatnego SMS z Internetu, który jednocześnie zapewnia dostęp do rozbudowanej platformy komunikacji mobilnej. W ten sposób oprócz masowej wysyłki SMS można z jednego miejsca prowadzić także email marketing, organizować ankiety, głosowania i nie tylko.

Jak wysłać SMS z Internetu na telefon w wybranym terminie?

Wiedząc już, jak wysłać SMS z Internetu na telefon, możemy być ciekawi, czy możliwa jest jedynie wysyłka w czasie rzeczywistym, czy można zaplanować ją na później. Planowanie automatycznej wysyłki na określony czas to wygodne rozwiązanie, które pozwala m.in. realizować kampanię poza godzinami pracy firmy.

W przypadku mProfi proces planowania wysyłki na przyszłość jest bardzo prosty. Wystarczy na etapie ustalania parametrów wiadomości wybrać nie datę i godzinę przygotowania SMS-a, a tą, w której SMS powinien trafić do odbiorców.

Na czym polega i jak wysłać SMS premium z Internetu?

SMS-y premium to takie, za których wysyłkę nadawca płaci więcej niż w przypadku standardowych wiadomości, wysyłanych np. do członków rodziny. Za ich pomocą można brać udział w loteriach, głosowaniach w niektórych programach telewizyjnych czy przekazywać środki na cele charytatywne.

Jak wysłać SMS premium z Internetu? Typowa bramka SMS oferuje jedynie możliwość wysyłki tradycyjnych wiadomości, a nie obsługuje SMS-ów premium. W przypadku problemów z wysyłaniem takich wiadomości ze swojego telefonu komórkowego warto pamiętać, że dostawca usług telekomunikacyjnych mógł zablokować SMS-y premium. Na przykład w sytuacji, gdy klient wyraził taką potrzebę przy zawieraniu umowy o abonament. W takim wypadku trzeba poprosić o zdjęcie blokady.

Jak wysłać SMS z Internetu za granicę?

Pytanie, jak wysłać SMS z Internetu za granicę może pojawić się przykładowo w przypadku firm o zasięgu międzynarodowym, którzy obsługują klientów z wielu krajów. 

Procedura wysyłki zagranicznej jest taka sama, jak w przypadku komunikacji wewnątrzkrajowej, przy czym ta pierwsza może wiązać się z większymi kosztami. Trzeba jedynie upewnić się, że wybrane narzędzie do wysyłki SMS pozwala docierać także do odbiorców znajdujących się poza granicami kraju.

Ile kosztuje wysłanie SMS z Internetu?

Koszt wysyłki SMS z Internetu jest zależny między innymi od tego, z jakiego narzędzia się korzysta, ile wiadomości chce się rozesłać i do jak wielu odbiorców. W mProfi cena za jedną wiadomość może wynosić zaledwie kilka groszy.

Z uwagi na niski koszt dotarcia do klientów, współpracowników czy partnerów biznesowych, warto wiedzieć, jak wysłać SMS z Internetu, nawet jeśli ma się niewielki budżet na reklamę i komunikację. Automatyczna masowa wysyłka SMS jest dobrą opcją zarówno dla małych i początkujących firm, jak i wielkich korporacji.

mProfi — platforma komunikacji mobilnej skrojona pod potrzeby nowoczesnych firm. Buduj bazę kontaktów, przeprowadzaj szeroko zakrojone kampanie i sprawdzaj ich wyniki przy pomocy rozbudowanego modułu raportowego.

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Nie ma możliwości komentowania dla tego wpisu.