Wiadomości SMS do rodziców – jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania mobilne do komunikacji z rodzicami dzieci?

Wiadomosci_SMS_od_rodzicow

Wiadomości SMS do rodziców – jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania mobilne do komunikacji z rodzicami dzieci?

Komunikacja przedszkola z rodzicami swoich podopiecznych bywa utrudniona. Dzieciom w tym wieku trudno jest precyzyjnie przekazać informacje z życia przedszkola, szczególnie istotne dla rodziców. Podobnie rzecz się ma z dziećmi w wieku szkolnym, szczególnie z młodszych klas.

W każdym przedszkolu jest wiele spraw organizacyjnych wymagających szybkiego kontaktu z rodzicami:

 • zebrania rodziców,
 • ważne wydarzenia
 • informacje o wycieczkach
 • uroczystości i wymagany strój,
 • niezbędne przybory
 • akcje higieniczne
 • zmiana godzin otwarcia lub dni wolne
 • otrzymane przez ucznia oceny
 • frekwencja
 • i wiele innych…

Ogłoszenia na drzwiach i karteczki przekazywane rodzicom z wielu względów słabo spełniają tę rolę i dodatkowo wymagają sporego nakładu pracy związanego z przygotowaniem. Rozwiązaniem mogą być wiadomości SMS.

Prosta w obsłudze aplikacja internetowa zapewni bieżący i skuteczny kontakt z rodzicami podopiecznych

Internetowe platformy komunikacyjne, umożliwiające szybką i prostą komunikację z wykorzystaniem SMS wprost na telefony rodziców z wielu grup lub klas jednocześnie. Odbiorcy wiadomości mogą być przypisani do odpowiednich grup strukturalnych, np. wg grup lub klas swoich dzieci lub funkcyjnych, np. rada rodziców lub komitet organizacyjny wycieczki. Doskonale w tych obszarach sprawdza się serwis mPriofi.pl, który dodatkowo umożliwia przeprowadzanie ankiet i głosowań wśród rodziców a nawet ułatwia rozliczenia i ponaglenia płatności. Informacje o wysokości opłat za dany miesiąc lub przypomnienia o zaległych płatnościach przekazywane tą droga są szczególnie skuteczne i najmniej pracochłonne. Nie ma konieczności wykonywania dziesiątek telefonów i informowania indywidualnie każdego.

Rodzice cenią sobie taką bliską i szybką formę komunikacji propranolol pills 10mg. Szczególnie to widać podczas wywiadówek, na które zostały wcześniej wysłane przypomnienia z informacją o dacie, godzinie spotkania i numerze Sali. Na tych zebraniach frekwencja jest zawsze wyższa niż na tych komunikowanych wyłącznie przez uczniów. Natomiast wychowawcy w łatwy i szybki sposób mogą się skontaktować nie z jednym czy dwoma rodzicami, ale z wieloma lub całą grupą jednocześnie. Realizacja takiej wiadomości do grupy odbiorców zajmuje dosłownie parę chwil.

SMS jest skuteczny i wiele może

SMS jest wciąż jedną z najbardziej skutecznych i szybkich form komunikacji. Telefon jest jedną z niewielu rzeczy, które mamy niemal zawsze „pod ręką”. Jednocześnie, jak potwierdzają badania, aż 99% wiadomości SMS jest otwierana, natomiast 90% z nich jest odczytywana w czasie krótszym niż 3 minuty.

Obecnie jest coraz więcej placówek korzystających z tej formy kontaktu z rodzicami, uczniami czy studentami. Oprócz komunikacji zewnętrznej, rozwiązanie znajduje również wiele zastosowań w komunikacji z kadrą nauczycielską do informowania np. o:

 • zmianach w grafikach zajęć,
 • zastępstwach,
 • bieżących sprawach organizacyjnych
 • pilnych komunikatach.

Równie ważną rolę odgrywa komunikacja zwrotna, czyli do placówki, np. rodziców z przedszkolem. Zgłaszanie nieobecności i dokonywanie rozliczeń za niewykorzystane świadczenia może odbywać się wręcz automatycznie. „Zgłaszanie nieobecności mojego dziecka poprzez SMS o dowolnej porze stanowi dla mnie duże ułatwienie” – wyjaśnia mama Olka -„Wcześniej, gdy syn zaczynał gorączkować wieczorem, musiałam czekać do następnego dnia, by rano dodzwonić się do przedszkola, co często już umykało w porannym zabieganiu podczas wyjścia do lekarza”. Wiadomości przychodzące są przekierowywane przez system na telefon lub skrzynkę pocztową właściwego pracownika placówki.

Wygoda i zadowolenie rodziców oraz kadry to prestiż placówki

Wykorzystanie nowoczesnych i prostych narzędzi komunikacji bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek placówki oświatowej, poprawia zadowolenie oraz poczucie bezpieczeństwa rodziców. A to z kolei rzutuje bezpośrednio na opinię o placówce a tym samym na wyniki rekrutacji. Marta Miłuńska, Dyrektor Chrześcijańskiej Szkoły i Przedszkola Daniel zapewnia, że dzięki usłudze mProfi.pl znacznie wzrosła jakość komunikacji w jej placówce – Mam gwarancję, że zarówno rodzice, jak i nauczyciele odczytują przekazywane wiadomości. Rodzice potwierdzają, że dzięki wysłanemu SMS pamiętają o ważnych szkolnych wydarzeniach, co nie sprawdzało się gdy komunikowaliśmy się poprzez e-mail.

Jak to działa

Rozwiązanie jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Nie potrzeba instalacji żadnego oprogramowania. Wystarczy podstawowa obsługa komputera i połączenie z Internetem. Dlatego takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkim lokalnym przedszkolu jak i w sieci placówek lub zespole szkół.

Aby nie martwić się o opłaty związane z wykorzystaniem mProfi.pl, choć są one niewielkie, aplikacja pozwala na skonfigurowanie zasileń konta przez samych rodziców. Pozwala na to prosta funkcjonalność mikropłatności poprzez SMS.

mProfi.pl jest platformą komunikacyjną pozwalającą użytkownikom na samodzielne konfigurowanie usług opartych o wiadomości tekstowe i głosowe oraz na automatyczną rejestrację odbiorców. Dzięki prostej obsłudze, wszechstronnemu dostępowi oraz możliwościom wielokanałowej i dwukierunkowej komunikacji znajduje ona wiele zastosowań w edukacji oraz biznesie, usługach, handlu, administracji, opiece medycznej i wielu innych.

Więcej informacji na: https://mprofi.pl/branze/szkoly-i-przedszkola/

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Nie ma możliwości komentowania dla tego wpisu.