Aplikacje mobilne dla konferencji, czyli jak skutecznie promować swój event?

Aplikacje mobilne dla konferencji, czyli jak skutecznie promować swój event?

Komunikacja mobilna może usprawnić przebieg wielu eventów, m.in. koncertów, festynów, pikników, imprez sportowych, imprez integracyjnych, gier miejskich i konferencji. Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich. Dowiesz się jak skutecznie promować swoje wydarzenie, wykorzystując do tego aplikacje mobilne dla konferencji. Głównymi zadaniami dedykowanej aplikacji mobilnej jest poinformowanie, zachwycenie i zaangażowanie uczestnika.

Czym jest dedykowana aplikacja mobilna dla konferencji?

To rozwiązanie, które umożliwia dwukierunkową komunikację. Aplikacja na potrzeby eventów pełni rolę komunikatora łączącego organizatora z publicznością. Aplikacja może zostać spersonalizowana pod kątem wydarzenia i jego specyfiki, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom klienta i pomóc mu osiągnąć założone cele.

Aplikacje mobilne dla konferencji – kluczowe korzyści

Aplikacje mobilne dla eventów takich jak konferencje niosą szereg przewag nad standardowymi rozwiązaniami z zakresu komunikacji z jego uczestnikami. W sytuacji, w której zależy nam na jednoczesnym kontakcie z dziesiątkami i tysiącami osób w czasie rzeczywistym, niezbędne jest elastyczne rozwiązanie w komunikacji w mobilnej. To właśnie daje aplikacja.

Po pierwsze, jest to pewny kanał komunikacji. Często to jedyna możliwość komunikacji z uczestnikiem: trudno liczyć na to, aby każdy z uczestników konferencji zabrał ze sobą laptop, można jednak założyć, że nie rozstanie się ze swoim telefonem.

Po drugie, umożliwia natychmiastowe przekazanie komunikatu. Uczestnik jest od razu informowany o tym, co chcesz mu przekazać – ma to duże znaczenie podczas komunikacji na żywo.

Po trzecie, rozwiązanie to daje możliwość ponownego odczytania wiadomości. Uczestnik może powrócić do wiadomości w bardziej sprzyjającym momencie, np. podczas przerwy kawowej. Komunikat będzie dostępny dla niego przez cały czas.

W czym mogą Ci pomóc aplikacje mobilne dla konferencji?

Dedykowana aplikacja mobilna sprawia, że komunikacja staje się dużo efektywniejsza. Tym samym znacznie łatwiej jest Ci nią pokierować w taki sposób, aby zbudować lepszą relację z uczestnikami wydarzenia. Oto kilka korzyści, które daje taka komunikacja mobilna:

1. Wzmocnienie zaangażowania i interakcji.

Dwukierunkowa komunikacja wzmacnia zaangażowanie uczestników, dając im poczucie tworzenia wydarzenia. Odpowiedzi publiczności, przesyłane za pomocą aplikacji, mogą być wyświetlane na ekranach na żywo – zmobilizuje to do większej aktywności i dzielenia się swoimi wrażeniami.

2. Budowanie relacji.

Dzięki aplikacji mobilnej dla konferencji zadbasz o kontakt z uczestnikiem już przed wydarzeniem i zaczniesz budować z nim relację, którą nie tylko wzmocnisz podczas wydarzenia, lecz także przedłużysz po zakończeniu eventu.  Po wydarzeniu podziękuj za udział, informując o planowaniu kolejnej edycji i zniżce dla uczestników.

3. Promocja konferencji.

Promuj swój event przed rejestracją, powiadamiaj osoby, które mogą być nim zainteresowane, informuj o rozpoczęciu rejestracji, bonusach za wcześniejszy zakup biletu, liczbie sprzedanych biletów, czasie pozostałym do zakończenia rejestracji, prelegentach czy zapisach na warsztaty organizowane w ramach konferencji.

 

Jakie funkcjonalności może zawierać aplikacja mobilna dla konferencji?

Z doświadczenia mProfi wynika, że do najbardziej przydatnych funkcjonalności takich aplikacji mobilnych należą:

  • Odpowiednie targetowanie.

Możemy dostarczać wiadomości do konkretnych grup odbiorców, m.in. uczestników, prelegentów czy obsługi wydarzenia.

  • Zarządzanie harmonogramem wysyłki.

Organizator ma możliwość ustawienia automatycznej wysyłki wiadomości w ważnym momencie wydarzenia lub jej zaplanowania, natychmiastowo powiadamiając o zmianie w programie czy wysyłając powitalny SMS.

  • Możliwość przesłania i udostępniania materiałów.

Aplikacje mobilne umożliwiają odbieranie wiadomości tekstowych z aktywnymi linkami do multimediów, a także na wysyłanie multimediów z aplikacji. Tym samym aplikacja na potrzeby eventów może być wykorzystana w celu przekazania uczestnikom ważnych materiałów od prelegentów; zarówno tych, które mogą okazać się przydatne przed wydarzeniem, jak i tych dostępnych po jego zakończeniu. Dzięki aplikacji mobilnej uczestnik może pobrać agendę wydarzenia na telefon oraz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się, interesujących go prelekcjach/warsztatach.

  • Ułatwiony proces rejestracji.

W takcie konferencji ułatwisz przyporządkowanie uczestników do wybranych grup oraz odbiór identyfikatorów, stosując samodzielną rejestrację uczestników za pomocą kodów zawartych w SMS-ach lub kodów QR.

  • Głosowanie i ankiety umożliwiające poznanie opinii uczestników.

Aplikacja mobilna pomoże Ci także uzyskać informacje zwrotne od uczestników, na które możesz błyskawicznie zareagować, np. redukując długą kolejkę oczekujących na lunch podczas konferencji, przeprowadzając ankietę satysfakcji z przebiegu konferencji i wdrażając zmiany podczas kolejnego eventu. Wykorzystaj ankiety także przed konferencją, by wesprzeć się nimi podczas planowania wydarzenia (np. możesz urządzić głosowanie na prelegenta, którego powinieneś zaprosić).

  • Niestandardowy panel pytań i odpowiedzi.

Zamiast standardowego panelu pytań i odpowiedzi po prelekcji, zaproponuj zadawanie ich przez SMS – dzięki temu poznasz liczbę pytań oraz dasz prelegentowi czas na przemyślenie wypowiedzi.

 

Aplikacja mobilna dla konferencji pomoże Ci wypromować wydarzenie, a także sprawić, aby stało się jeszcze bardziej efektywne, ekscytujące i interaktywne. Jeśli poszukujesz dedykowanej aplikacji dla konferencji, wypróbuj rozwiązanie przygotowane przez mProfi. Poza standardowym rozwiązaniem możesz skorzystać z kompleksowej obsługi wydarzenia, począwszy od wysyłki wiadomości SMS oraz generowanie kodów QR, przez przeprowadzanie ankiet, głosowań, po obsługę ekranu na żywo. Wykorzystując powyższe możliwości, z łatwością przejdziesz przez etapy planowania, organizacji oraz zebrania informacji zwrotnych na temat Twojego wydarzenia.

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię i nazwisko
Email
Strona internetowa