Głosowania mobilne SMS

glosowanie przez komorke

Czy wiecie, czym są Głosowania Mobilne?

Głosowania Mobilne to nowoczesna usługa mobilna mProfi, dzięki której z wykorzystaniem wiadomości SMS w łatwy sposób dowiesz się o preferencjach swoich odbiorców, podejmiesz grupową decyzję,  przeprowadzisz quiz, zaangażujesz publiczność na evencie oraz automatycznie pozyskasz odbiorców do swojej bazy kontaktów.

Jak to działa?

Technologicznie to dość skomplikowane rozwiązanie, choć dla użytkownika bardzo proste w obsłudze. Usługę konfiguruje się w panelu platformy mProfi.pl. Należy zredagować pytania i możliwe odpowiedzi, wybrać wygląd wykresów a system wygeneruje link do widoku interaktywnej planszy z wszystkimi potrzebnymi informacjami. Taki link można rozesłać SMSem lub mailem, wyświetlić na dowolnym ekranie lub osadzić jako tzw. iFrame na stronie internetowej. Wygląd planszy można konfigurować w szerokim zakresie.

Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy posiadać telefon komórkowy. Na wyświetlanej planszy znajduje się pytanie oraz ponumerowane wariantowe odpowiedzi i numer telefonu, na który należy odesłać numer odpowiedzi. Wykresy na planszy obrazujące udział bądź ilość udzielonych odpowiedzi zmieniają się dynamicznie w czasie rzeczywistym.

Gdzie głosowania są wykorzystywane najczęściej?

Ta usługa cieszy się dużym zainteresowaniem wszędzie tam gdzie występuje potrzeba interakcji z liczną publicznością. Rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas szkoleń wewnętrznych w celu utrwalenia najważniejszych zagadnień podczas podsumowania szkolenia lub oceny samego szkolenia.

Jest niezastąpione podczas licznych konferencji oraz imprez plenerowych, gdyż nie jest wymagane użycie pilotów wykorzystywanych w tradycyjnym rozwiązaniu.

Świetnie może się sprawdzić również na monitorach w sklepowej witrynie, gdyż dodatkowo pozwala na zgromadzenie numerów telefonicznych osób które wezmą udział w głosowaniu. W dalszych krokach można z nimi prowadzić komunikację promocyjną.

A jak wykorzystać zebrane odpowiedzi?

System pozwala na bardzo precyzyjną i dogłębną analizę uzyskanych informacji. Wyniki głosowania są prezentowane w formie graficznej oraz syntetycznej z uwzględnieniem ilości oraz udziału poszczególnych odpowiedzi dla zestawu pytań.

Ponieważ system obsługuje również pytania otwarte, analiza tego typu odpowiedzi może być szczególnie interesująca.

Wszystkie zgromadzone podczas głosowań dane można wyeksportować do pliku csv, co umożliwia prowadzenie dalszych szczegółowych analiz.

Skoro już wiesz wszystko o Głosowaniach Mobilnych, zapraszamy do samodzielnego przetestowania rozwiązania. Wystarczy zalogować się na platformie mProfi.pl.

PRZYDATNE LINKI:

Video poradnik

Przetestuj usługę

Avatar

Grzegorz Obrębski

Pasjonat nowoczesnych technologii, od zawsze związany z branżą telekomunikacyjną oraz IT. Na co dzień prowadzący wraz ze swoim zespołem działania marketingowe oraz rozwijający współpracę z klientami w celu zapewnienia im innowacyjnych i praktycznych rozwiązań w tych dziedzinach.

Brak komentarzy

Nie ma możliwości komentowania dla tego wpisu.